Cocktail

Rady na cestu

Jestliže se rozhodnete prožít dovolenou přejezdem zachovalých částí Route 66, bývalé dopravní tepny spojující americký východ se západem (Chicago s Los Angeles), bude k tomu jistě nutná příprava předem. Stojí zato již doma si vypracovat body, které chcete vidět nebo si na základě našeho přání nechat vypracovat konkrétní itinerář cestovní kanceláří.

Měli byste ale znát některá specifika cesty po USA. Především budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz a biometrický pas. Pak počítejte s tím, že se ve Spojených státech skoro vše platí kartou, a to hlavně kreditní než debetní. Chtít zaplatit pár stodolarových účtů v hotovosti může vyvolat nedůvěru ústící v policejní kontrolu. Bez potíží uspějete s kartami VISA, Master Card, American Express či Discovery. Kompromisem mezi kartami a hotovostí jsou cestovní šeky.

Také myslete na to, že v motelech a hotýlcích, kde budete při cestě po Route 66 bydlet - ale i jinde po USA - používají v elektrické síti rozdílné napětí - 110 voltů. Holicí strojek a další spotřebiče na 220 voltů nebudou bez přepínače napětí fungovat. Také zásuvky jsou v USA jiné. Redukce se dají zakoupit téměř v každém obchodě s elektronikou.

Na Route 66 se najíte dobře a za skoro stejné peníze jako u nás. Navštívíte-li restauraci, nesedejte si sami ke stolu, ale počkejte, až vás číšník odvede ke stolu. Při odchodu nechte vždy na stole spropitné, a to jeden až tři dolary na osobu. Je to nepsané pravidlo a vyplatí se vám ho dodržovat.

V USA používají jinou měrnou soustavu - vzdálenosti jsou proto uváděny v mílích (pozor, i nejvyšší povolená rychlost) a benzín budete tankovat v galonech. Kdybyste se po cestě někde chtěli vykoupat, tak jedině v plavkách. V České republice je k mání několik dobrých knižních průvodců po Route 66 v češtině a velmi dobrý americký průvodce EZ66 Guide for Travellers.

Partneři

ESO travel

Chcete-li poznat slavnou Route 66 zblízka, navštivte jeden z poznávacích zájezdů do USA, kterého je návštěva Route 66 součástí. Realizátorem je CK ESO travel – pravidelně oceňovaným touroperátorem TTG Awards pro oblast USA.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@us-route-66.cz

Již od roku 1991 jsme specialisté na pokladní systémy - Novum