Cocktail

Statistika Route 66

Projet Spojené státy americké od východu k západnímu pobřeží není tak úplně levná záležitost. Ale to si zřejmě nikdo, kdo se rozhodne Route 66 projet, nemyslí. Ostatně i Billy a Wyatt (ve filmu Easy rider ztvárněni Peterem Fondou a Dennisem Hopperem) se na cestu po The Mother Road mohli vydat jen díky tomu, že se jim zdařil větší "kšeft" s drogami.

Určit jednoznačně sumu, na kterou výlet vyjde, nelze. Záleží to na mnoha okolnostech. Především na tom, jak velký úsek cesty budete chtít urazit. V době své největší slávy Route 66 měřila celkem 3 940 kilometrů, což je 2 448 mil. Jestliže ji budete chtít projet v současné době, počítejte s touto vzdáleností jako s minimem. Najedete ovšem víc, protože by bylo hříchem projíždět USA napříč a přitom si neodskočit k nějaké pamětihodnosti, která je od Route 66 nadosah. Nadosah je v USA typicky třeba jen sto mil.

Rozpočet ovlivní spotřeba auta. Benzín je v USA levnější než u nás, ale americká auta mají větší spotřebu. Je ekonomické vyjet ve větší partě, půjčit si van a náklady na benzín rozpočítat. Půjčovné za automobil se rovněž odvíjí od jeho typu. Například na stránkách věnovaných Americe - amerika.cz - naleznete podrobné informace o vypůjčení auta včetně nezávazné objednávky. Na stejných stránkách najdete, mimo jiné, také informace o letenkách a ubytování (cena záleží na počtu nocí a vámi požadovaného komfortu).

Počítejte s tím, že kolem 30 dolarů denně projíte. Ceny jídla jsou stejné jako u nás - v obchodech lacino, v restauraci dráž. A je-li člověk třeba v Texasu, nebylo by přímo rouhání nedat si steak XXXL? Asi stovku dolarů si vyčleňte na vstupy do muzeí, památek či přírodních rezervací. Do USA nejezděte s balíkem hotovosti. Úplně postačí dobře "předzásobená" kreditní karta.

Partneři

ESO travel

Chcete-li poznat slavnou Route 66 zblízka, navštivte jeden z poznávacích zájezdů do USA, kterého je návštěva Route 66 součástí. Realizátorem je CK ESO travel – pravidelně oceňovaným touroperátorem TTG Awards pro oblast USA.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@us-route-66.cz

Již od roku 1991 jsme specialisté na pokladní systémy - Novum