Cocktail

Zastávky na cestě

Chcete-li projet legendární silnici Route 66, která od roku 1926 do roku 1984 spojovala americké východní pobřeží se západním, měla by tomu předcházet důkladná příprava, abyste věděli, jaké zajímavosti vás cestou čekají. I na základě těchto příprav pak cestovní kancelář ESO travel připraví konkrétní itinerář a zajistí vám ubytování. Při plánování hodně pomůže internet: k vyhledání jsou různé stránky či blogy provozované lidmi, kteří se již po Route 66 vydali a rádi sdělí své zkušenosti.

Vzhledem k výhodné poloze cesty můžete pohodlně navštívit například Grand Canyon, Monument Valley, Las Vegas, Joshua Tree National Park a další proslulá místa. Nebo se můžete nechat inspirovat filmem a vydat se po stopách Billyho a Wyatta, protagonistů kultovní road movie Bezstarostná jízda, ačkoliv oni jeli v opačném gardu, vyrazili z horkého Los Angeles.

Route 66 začíná v Chicagu poblíž Art Institute Lions nedaleko břehu Michiganského jezera a končí na molu v Santa Monice na pobřeží Tichého oceánu. Po Route 66 dojedete do Oklahoma City, domova 39 indiánských kmenů. Jeden z nejdelších souvislých dochovaných úseků vede mezi městy Seligman a Golden Shores v Arizoně.

Na této trase leží i město Kingman, kterému se říká „srdce Route 66“. Ve městě se nachází muzeum Route 66 a je zde možno zakoupit množství tematických suvenýrů. Město Santa Fé nabízí prohlídku Pecos National History Preserve s indiánskými příbytky ze 14. století. Z arizonského Williamsu je možno odbočit po silnici 64 a cestou si prohlédnout národní park Grand Canyon.

Při cestě můžete navštívit i Las Vegas. Z Kigmanu v Arizoně pojedete po silnici číslo 93 105 mil nebo z kalifornského Needles po pětadevadesátce 112 mil. I když mnohé korporace nadšenců umístily ledaskde na Route 66 orientační cedule, nelze celou trasu projet bez pomocí speciálního itineráře.

Partneři

ESO travel

Chcete-li poznat slavnou Route 66 zblízka, navštivte jeden z poznávacích zájezdů do USA, kterého je návštěva Route 66 součástí. Realizátorem je CK ESO travel – pravidelně oceňovaným touroperátorem TTG Awards pro oblast USA.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@us-route-66.cz

Již od roku 1991 jsme specialisté na pokladní systémy - Novum